بهترین بالش برای دیسک و آرتروز | راهنمای انتخاب

گردن درد، شانه درد و دیسک گردن مشکل شایع اکثر مردم جهان است و دلایل آن همیشه مشخص نیست. اگر اغلب متوجه می‌شوید که با گردن درد از خواب بیدار می‌شوید؛ به احتمال زیاد بالش شما تا حدود زیادی مقصر است. وظیفه بالش این است که گردن و سر را در ارتفاع مناسب نگه دارد تا از فشارهای غیر ضروری جلوگیری شود. بالش خیلی بالا یا خیلی پایین  می تواند باعث ایجاد فشار شود زیرا گردن تلاش می کند کمبود حمایت را جبران کند.

از آنجایی که وزن و وضعیت خوابیدن هر دو بر احساس رضایت شما از بالش تأثیر می‌گذارند، لازم است اطلاعات حیاتی در زمان انتخاب بالش را داشته باشید تا  از این درد همه گیر جهانی رها شوید.

 

طبق آمار مهمترین علت درد در ناحیه شانه و گردن انتخاب نادرست بالش است. مهم ترین نکته در انتخاب بالش عادت خوابیدن شما است؛ نکته ای که بسیاری از افراد از آن غفلت می کنند.

خوابیدن در وضعیت صحیح و با حمایت کافی بسیار مهم است و برای این منظور استفاده از بالش توصیه می شود. بدون بالشتک مناسب، بافت های حساس تحت فشار قرار می گیرند که باعث تشدید مشکلات گردن، ناراحتی گردن و خشکی در طول روز می شود. علاوه بر انتخاب تشک و روتختی با کیفیت ترجیحات شخصی، الگوی خواب و راحتی خواب شما فاکتورهای مهمی هستند که هنگام انتخاب بالش باید در نظر بگیرید. هر پشتی که استفاده میکنید باید بتواند فرم بدن شما را تغییر دهد و با بدن شما مطابقت داشته باشد. نه اینکه بدن شما با پشتی سازگار شود!

انتخاب بالش مناسب

انتخاب بالش مناسب:

زمان انتخاب بالش به چه نکاتی لازم است توجه کنیم؟ چه بالشی برای گردن درد مناسب است؟ بهترین بالش طبی چیست؟

اینها سوالاتی هستند که هنگام خرید یک بالش باید به آن ها توجه ویژه داشته باشید.

برای پاسخ دقیق به این سوالات این مقاله را مطالعه کنید: راهنمای خرید بالش طبی | معرفی انواع بالش های طبی

بالش برای دیسک گردن

بالش طبی مناسب برای دیسک و گردن درد:

پس از کمی تحقیق در مورد بالش طبی متوجه می شوید که یکی از این بالش های طبی با فرم بدن و سبک خواب شما مطابقت دارد، یا اینکه یکی از این بالش های طبی به اندازه ای فرم پذیر و نرم است که نیاز شما را برآورده می کند. بعضی افراد ممکن است ناراحتی گردن داشته باشند، که معمولاً با هیپولوردوز گردن (فقدان قوس در پشت گردن) ایجاد می شود. برای همه این افراد یک بالش مناسب موجود است. هدف از خرید بالش طبی این است که گردن شما را در بهترین شرایط ممکن تحت حمایت قرار دهد. هنگام انتخاب بهترین بالش، مهم است که کیفیت بالش، جنس آن و سبک خواب خود را در نظر بگیرید.

انواع بالش های طبی

انواع مختلفی از بالش های طبی وجود دارد که هر کدام عارضه گردن متفاوتی را برطرف می کنند. از بالش های مموری فوم و لاتکس گرفته تا بالش های موج دار و کلاسیک طبی هریک با توجه به وضعیت شخص کارآیی خاص خود را دارند.

بهترین بالش برای گردن درد

بالش طبی برای گردن درد

بالش های گردن فوم مموری دقیقاً با شکل و خطوط قوس طبیعی گردن مطابقت دارند. نرمی مناسب این بالش ها باعث می شود افراد مبتلا به شرایط حاد مانند آسیب های ورزشی یا شرایطی مانند آرتروز احساس راحتی کنند.بالش‌های طبی، مانند بالش‌های آب یا هوا، برای مبارزه با این مسائل ایجاد می‌شوند. هنگامی که بیمار زخمی می شود و احساس ناراحتی در گردن می کند، استراحت بر روی کمر راحت می تواند بسیار دشوار باشد و باعث چرخش گردن شود. با بهبود وضعیت سلامتی بیمار، اگر بیماری خاص یا شدیدی نداشته باشد، می‌تواند به بالش‌های طبی سفت‌تری روی بیاورد.

·      بالش سفت و محکم:

 می تواند به جلوگیری از مشکلات گردن و حفظ انحنای طبیعی گردن کمک کند. علاوه بر این، برخی از بیماران فیبرومیالژیا اظهار داشته اند که بالش طبی سفت ناراحتی آنها را کاهش می دهد. به طور کلی افرادی که غالبا عادت دارند به پشت بخوابند این بهترین گزینه برای آنهاست. بالش پلاتینیوم برای این افراد در صورتی که یک بالش با قیمت مناسب و خصوصیات غیر طبی مورد نظر باشد؛گزینه خوبی است.

·      بالش متوسط و نرم:

این نوع بالش برای افرادی مناسب است که عارضه گردن خاصی ندارند و سعی میکنند سلامت گردن خود را تا جای ممکن حفظ کنند و  از خطرات بعدی پیشگیری کنند. در اینصورت یک بالش نیمه طبی با قیمت متوسط و ارتفاع متوسط گزینه خوبیست. بالش نیمه طبی میکروژل در اینصورت بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای شماست.

مقاله تکمیلی: بهترین روش شستشوی بالش

بالشتک طبی دیسک گردن:

اگر بیمار مبتلا به بیماری دیسک گردن باشد، یک بالشتک کششی گردن ممکن است بهترین گزینه برای او باشد. بیماران می توانند از سمت کشش بالش، سمت V شکل، برای حمایت از ستون فقرات با کشیدن آرام بالش به طرفین گردن استفاده کنند. این پشتی برای افرادی که به پشت و به پهلو می خوابند مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشک های طبی به این مقاله مراجعه کنید: خرید تشک | معرفی انواع + راهنمای انتخاب

بالش برای آرتروز گردن

بالش طبی برای آرتروز گردن:

آرتروز گردن  حاصل تخریب مفاصل ، مهره ها و دیسک ها در قسمت گردن است؛در این ظریاط مهره ها با یکدیگر تماس پیدا کرده و ساییده می شوند. این بیماری به مرور موجب از بین رفتن قطعات ریز استخوانی شده گاهی نیز موجب رشد استخوانی را در امتداد لبه هایی به نام خار استخوان یا استئوفیت می شود. علائم آرتروز گردن شامل درد ، سفتی و التهاب است. آرتروز گردن بعد از فعالیت وخیم تر میشود. بالش مناسب برای آرتروز گردن یک بالش نرم و کوتاه است که سر را در پایین ترین حالت ممکن نگه دارد، یا اینکه یک بالش استوانه ای که به ملایمت گودی گردن را پر کند.

نتیجه استفاده از بالش های طبی:

انواع مختلفی از بالش های طبی وجود دارد که درد را کاهش داده و وضعیت خواب را بهبود می بخشد. هدف اولیه از ساخت بالش های پزشکی مناسب برای بیمار، حفظ وضعیت مناسب سر و گردن و حمایت از قوس گردن است. بیماران مبتلا به آسیب شلاقی و اسپوندیلوز دیسک گردن اغلب توسط تعدادی از پزشکان بالش های پزشکی تجویز می شوند. از بالش های طبی گردن نیز برای کم کردن ناراحتی گردن استفاده می شود. یک بالش خوب که گردن را تحریک نکند برای خوابی آرام ضروری است.

بالش طبی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

روش تشخیص بالش طبی خوب و اینکه چگونه بالش مناسب انتخاب کنیم شامل یکسری موارد به شرح زیر است:

  • سطح روی روبالش آن کرکی و ظریف باشد.
  • ناحیه بین سر، گردن و کمر را کاملا پر کند.
  • دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.
  • هنگام خواب روی آن آرامش داشته باشید.
  • در وضعیت خواب سر و گردن را به محمکی محافظت کند.
  • سر را به حالت خنثی را حفظ کند.

تفاوت بین بالش گردن و بالش محافظ

تفاوت بین بالش گردن و بالش محافظ چیست؟

بالش های محافظ تکیه گاه سر و گردن هستند و به طور کامل آنها را در بر می گیرند، بنابراین به حمایت از گردن کمک می کنند. دو نوع بالش مختلف وجود دارد: جداشونده و ارتوپدی. بلافاصله پس از تصادف، از بالش های انتقال استفاده می شود تا زمانی که بیمار بتواند به پزشک مراجعه کند.

·      بالش‌های ارتوپدی:

 بالش‌های طولانی‌مدتی هستند که به حفظ ستون فقرات و جلوگیری از آسیب به گردن بیمار کمک می‌کنند.

·      بالش محافظ یا بریس گردن:

بریس های گردن در اشکال منحصر به فردی ساخته می شوند تا نیازهای خاص هر بیمار را برآورده کنند. آنها وضعیت بدن را در هنگام استراحت تقویت می کنند، درد و رنج را کاهش می دهند و بهبودی آسیب های گردن و ستون فقرات را تسریع می کنند.

هر دوی این بالش ها وضعیت و جهت ستون فقرات را اصلاح می کنند و در بیشتر موارد ممکن است جایگزین یکدیگر شوند.

آیا اندازه و فرم بالش طبی مهم است؟

بالش های طبی در اندازه ها و اشکال مختلفی موجود می باشد. برخی از آنها مستطیل شکل هستند، مانند پشتی های معمولی، اما برخی دیگر به شکل پاپیون، استوانه، نان لذیذ یا حلقه های کوچک هستند. همه این بالش ها برای کمک به بهبودی بیمار از آسیب گردن، کاهش ناراحتی گردن و حمایت از سر و گردن در نظر گرفته شده است. این بالش ها حس مشابهی دارند. آنها از مموری فوم، فیبر پلی استر، هوا یا فوم پلی استیرن یا لاتکس ساخته شده اند. اندازه و شکل بالش تنها تا جایی مهم است که با وضعیت خوابیدن و انتخاب شخصی فرد مطابقت داشته باشد.

 نکته ای که هنگام خرید روتختی ساده یا خرید روتختی هتلی باید به آن توجه داشته باشید؛ سایز بالش طبی است. حتما قبل از خرید با کارشناس ما در ارتباط باشید.

از کجا بالش طبی بخریم؟

زمان خرید از یک فروشگاه کالای خواب برای خرید بالش طبی لازم است معروف ترین برند های آن را بشناسید تا هنگام خرید به توصیه پزشک بدانید از کجا خرید خود را انجام دهید.

برندهای معروف بالش طبی:

·      بالش طبی هوشمند

·      بالش طبی ورنا

·      بالش طبی زیکلاس

·      بالش طبی بریسک

·      بالش طبی باریش

·      بالش طبی آکسون

قیمت بالش طبی

قیمت بالش طبی:

خرید بالش طبی ارزان و باکیفیت یکی از اولویت های مشتریان هنگام خرید بالش است. از آنجا که بالش‌های طبی تنوع گسترده‌ای دارند قیمت بالش های طبی هم بسیار متفاوت می باشد و بستگی به کاربری، سایز و ویژگی‌های خاص آن بالش دارد. به طور کلی قیمت بالش از 180000 تومان بالش الیافی پرمیوم تا 280000 تومان بالش میکروژل نیمه طبی شروع می شود. بالش های طبی مموری فوم با قیمت زیر 500000 تومان از برندهای هوشمند و بالش های طبی در محدوده قیمت بین 500000 تا 1000000 تومان از سایر برندها در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید