بهترین روش شستشوی بالش

بهترین روش شستشوی بالش

نحوه شستشوی صحیح بالش های پر، الیاف و میکرو فایبر

در ذهن برخی، شستن بالش اتلاف وقت و انرژی است. برای کسانی که فقط روبالشی‌های خود را می‌شویند و به الیاف داخل بالش خود توجهی نمی‌کنند، مهم است که بدانند حداقل باید دو بار در سال بالش خود را بشویید.

شستن بالش الیافی، میکرو فایبر و پر بسیار مهم است. هر فرد حداقل هشت ساعت در روز از بالش استفاده می کند که معادل 29200 ساعت یا 112 روز در سال است. از نظافت این دوست همیشگی غافل نشوید.

اگر بالش های پر، بالش های الیافی یا بالش های پشمی خود را به طور منظم نشویید، موجودات ذره بینی و  جمعیت های باکتری میکروسکوپی علاقمند به این محیط رشد و تکثیر یافته شما را بیمار می کنند.

پس بهتر است شروع کنید و برنامه ریزی کنید که بالش شما بر اساس مواد پرشده در آن به کدام روش شسته شود:

1.     تمیز کردن بالش برای شستشو

2.     تمیز کردن بالش با لباسشویی

3.     گرد و غبار بالش را از بین ببرید

  • هر روز بالش خود را به خوبی تکان دهید تا مطمئن شوید که گرد و غبار بالش جمع نشده و الیاف داخلی آن تغییر شکل نمی دهد.
  • بالش را هر ماه به مدت یک ساعت در هوای آزاد در زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا در تماس مستقیم با هوا باشد. بالشتک ممکن است با نور خورشید ضد عفونی شود.
  • برای روبالشی ها یا کاور ها نیز باید ماهی یک بار شستشوی اضافی انجام شود. استفاده از آب و صابون برای تمیز کردن کامل بهترین راه برای خلاص شدن از شر باکتری هایی است که ممکن است در اثر تعریق، باکتری ها و تماس با مواد آرایشی ایجاد شوند. با انجام این کار، مشکلاتی مانند آسم و آلرژی های پوستی کمتر ایجاد می شود. در خانه می توانید بالش های خود را بشویید.
  • بیشتر بالش ها را می توان در خانه خود شست. بهتر است قبل از تمیز کردن بالش، دستورالعمل های برچسب بالش را بخوانید. اگر بالش نادرست شسته شود، ممکن است الیاف یا مواد درون آن را از دست بدهد.
  • شما باید بالش خود را مطابق با ترکیب داخلی آن بشویید و برای هر بالش از روش های شستشوی مختص استفاده          آن استفاده کنید.

1.     تمیز کردن بالش های پر

برای تمیز کردن بالش های پر باید از یک شوینده ملایم استفاده شود. لازم است بدانید که شوینده های ملایم ضعیف نیستند، اما قدرت پاک کنندگی کمی دارند، بنابراین به پرهای بالش آسیبی نمی رسانند. بالش ها در اثر استفاده از این مواد شوینده خیلی سفت نمی شوند. اگر از افراد مناسب بپرسید، کمک گرفتن برای یافتن مواد شوینده ملایم ممکن است آسان باشد.

اگر با دست می‌شویید، یک تکان کوچک کمک می‌کند تا آب و مواد شوینده داخل بالش بروند. از طرف دیگر، بالش  پس از یک شستشوی سبک در ماشین لباسشویی به زیبایی تمیز می شود.

بهترین روش شستشوی بالش پر

2.     بالش های طبی یا مموری فوم و لاتکس:

اکثر بالش های مموری فوم را نمی توان در ماشین لباسشویی شست چون این امکان وجود دارد که بالش شما هرگز شبیه روزی که آن را خریده اید نشود. علاوه بر اینکه این نوع بالش ها براثر بخارشویی و اتوکشی از بین می رود.

تنها روش تمیز کردن بالش مموری فوم این است که از سفید کننده برای پاک کردن رنگ استفاده کنید. هر 3 تا 6 ماه یکبار، می توانید با قرار دادن بالشتک مموری فوم در زیر نور خورشید، آنها را ضدعفونی کنید.

با وجود این واقعیت که بالش لاتکس و مموری فوم انعطاف پذیرترین بالش ها هستند، تمیز کردن آنها نیز دشوار است. از آنجایی که از صمغ درخت لاتکس برای ساخت بالش لاتکس استفاده می شود، نمی توان آنها را شست.

لکه گیری کردن بالش لاتکس بهترین روش برای تمیز کردن آن است و می توانید با قرار دادن آن در معرض نور شدید خورشید به مدت سه تا شش ماه از سال آن را ضدعفونی کنید.

بهترین روش شستشوی بالش طبی

3.     شستشوی بالش های الیافی:

بالش های بال فایبر یا میکروفایبر یا اصطلاحا الیافی را می توان با آب و صابون تمیز کرد.

اگر بالش در ماشین لباسشویی شسته شود، ممکن است الیاف داخلی آن آسیب ببیند. روش های سنتی و شستشوی دستی بهترین راه برای تمیز کردن بالش  های الیافی هستند. هنگام شستن بالش، حتما آن را به دور خود بچرخانید و از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. بالش را بعد از شستن و خشک شدن در آفتاب دوباره ماساژ دهید.

بالش نیمه طبی میکرو ژل سپارشی

مشاهده محصول: بالش نیمه طبی میکرو ژل

4.     برای تمیز کردن کوسن  کاناپه:

شستشوی کوسن مبل کوسن مبل به جای اینکه به عنوان یک شی تزئینی مورد استفاده قرار گیرد، اغلب به عنوان یک بالشتک کوچک روی مبل یا کاناپه استفاده می شود. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، کوسن مبل را باید هر شش ماه یکبار مانند بالش شست.

الیاف هالو یا بال فایبر ماده انتخابی برای اکثر کوسن های موجود در بازار است. در صورت تمایل به شستشوی کوسن به مواد داخل کوسن توجه کنید.

بالش ها را می توان با استفاده از خشکشویی که انواع مختلفی از بالش ها را می پذیرد، شست. شستشو و بخارشویی انواع ملافه و پارچه در خشکشویی های مدرن بصورت مکانیزه با فناوری های ضدعفونی و ضد باکتریایی انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید