تعمیر لحاف روتختی کهنه

چطور لحاف روتختی کهنه را نو کنیم؟

خب تورم و قیمت دلار هرروز رو به افزایش است و همه ما به راهکارهایی برای کاهش هزینه ها احتیاج داریم؛  ممکن است به فکر تعمیر لحاف کهنه خود باشید …

 اگر بخواهیم از لحاف کهنه خود دوباره استفاده کنیم چه باید کرد؟

خرید روتختی همیشه کار جذابی است؛ علی الخصوص وقتی قصد تغییر روحیه خود را داشته باشید یکی از ارزان ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب است؛ روش این کار را در دوگام برای شما توضیح میدهیم ولی قبل از تغییر آن به کم هزینه ترین شکل ممکن لازم است به چند نکته مهم توجه کنید …خرید لحاف لایت پف دار سفید

·        لحاف لایت چیست؟

لحاف لایت یا لحاف سفید همان محصولی است که داخل کاور لحاف قرار می گیرد و آن را پر میکند، این محصول برای اینکه کارآیی داشته باشد لازم است یک سری خصوصیات مهم داشته باشد. ممکن است تحریک شوید یک لحاف لایت ترک را امتحان کنید اما دست نگه دارید … زمان خرید لحاف لایت به چه مواردی توجه کنیم؟

1.      وزن لحاف لایت:

وزن مناسب برای لحاف لایت دونفره 4.5 تا 5.5 کیلوگرم است؛ البته به شرطیکه برای فصل زمستان آن را مد نظر داشته باشید. برای لحاف لایت یکنفره نیز 3.5 تا 4.5 کیلوگرم وزن مناسبی است.

2.      پف لحاف لایت:

دقت کنید این موضوع سلیقه ای است اما یک لحاف لایت با پف خیلی زیاد خیلی خوب روی بدن نمی نشیند پس کمی در این مورد معقول باشید. پف مناسب برای این محصول 3.5 تا 4.5 سانتی متر حداکثر است.

یک لحاف لایت کم پف یا پنبه دوزی محصول مناسبی برای فصل تابستان است بنابر این برای خرید لحاف لایت تابستانه حتما به این مورد توجه داشته باشید.

3.      رنگ لحاف لایت:

در سال های اخیر لحاف های لایت به رنگ های مختلف در بازار موجود شده اند؛ اما بهترین رنگ برای لحاف لایت چیست؟ قطعا رنگ سفید چون در زمان شستشو بدون نگرانی با هرشوینده ای قابل شستشو است و از همه مهمتر وقتی کاورش می کنید رنگ آن از زیر پیدا نیست.

4.      قیمت لحاف لایت:

قیمت خرید لحاف لایت به دو چیز بستگی دارد:

  • نوع پر کننده: پر، پشم، پنبه، الیاف میکرو فایبر، الیاف هالو یا الیاف سیلیکون (پشم شیشه)
  • جنس پارچه: پنبه، کتان، پلی استر، میکرو، تترون، فلامنت یا متقال

با توجه به انتظاراتی که از لحاف لایت خود دارید و  هزینه ای که میخواهید صرف کنید هریک از آپشن هایی که نام برده شد در دسترس هستند؛ بهترین پیشنهاد از لحاظ قیمت با حفظ کیفیت و دوام یک لحاف لایت پنبه یا کتان است که با الیاف سیلیکون پرشده است.

لحاف لایت کتان دو در یک بهترین پکیج کیفیتی و قیمتی است که به شما پیشنهاد میکنیم. دوام خوبی دارد، ظاهر آن بی نظیر است، تنفس دارد و به خوبی با کاور فیکس می شود.

لحاف لایت سپارشی

5.      فیکس شدن با کاور:

برای فیکس کردن لحاف با کاور یعنی جدا نشدن آن در زمان استفاده بندهایی در گوشه ها و وسط لازم است که به هم گره می خورند و این موجب تکان نخوردن لحاف داخل کاور است.

 

گام اول: اگر لحاف کهنه ای در منزل دارید که بی رنگ شده است یا ظاهر آن دیگر مورد پسند شما نیست و میخواهید با کمترین هزینه ممکن یک روتختی جدید خریداری کنید در  مرحله اول دقت کنید لحاف شما خصوصیات یک لحاف لایت را داشته باشد؛ چون در غیر اینصورت ظاهر یا کارآیی مناسبی نخواهید داشت. بنابراین موارد بالا را بادقت مرور کنید.

 

کاور لحاف روتختی چیست؟

·        کاور لحاف چیست؟

کاور لحاف زیپ دار، یا کاور روتختی یا سرویس ملحفه اسامی دیگر این محصول است، همانطور که در تصویر مشخص است یک روکش کیسه ایست از پارچه ملحفه ای دلخواه شما که روی لحاف لایت  می کشید.

·        کاور لحاف چه مزایایی نسبت به لحاف معمولی دارد؟

از لحاظ ظاهر: روی محصول بدون دوخت است که ممکن است با سلیقه شما همخوانی داشته باشد.

از لحاظ شستشوی روتختی: بسیار راحت در منزل کاور جدا و داخل ماشین لباسشویی شسته می شود بنابراین در هزینه خشکشویی شما صرفه جویی قابل توجهی انجام می شود.

از لحاظ فضای نگه داری: نگهدای چندین کاور داخل کمد بسیار راحت تر و کم جاتر از نگه داری چندین لحاف است پس اگر میخواهید در فضای نگه داری سرویس های خود صرفه جویی کنید این بهترین آپشن است.

 

گام دوم: با توجه به مواردی که گفته شد، لحاف داخل خانه را روی زمین بگذارید و اندازه بزنید؛ طول و عرض را با یک متر انعطاف پذیر خیاطی اندازه گرفته و براساس آن سرویس کاور لحاف مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

سرویس کاور لحاف شامل چه چیزهایی است؟

کاور لحاف روتختی: از لحاظ ظاهری کیسه مانند است و ممکن است در آن زیپ دار، دکمه دار یا بند دار باشد.

ملحفه تشک: یا کاور تشک کش دار که باتوجه به سایز تشک آن را انتخاب می کنید.

روبالش: یک یا دوعدد برای یک سرویس یکنفره و دو یا چهار عدد برای یک سرویس دونفره است.

سایز کاور روتختی

جدول راهنمای سایز و تعداد تکه سرویس کاور روتختی

·        انواع روتختی کاوری:

کاور های لحاف یا روتختی از لحاظ ظاهری انواع مختلفی دارند که بر اساس سلیقه می توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

انواع کاور روتختی چیست؟

کاور لحاف زیپ دار

کاور روتختی دکمه دار

کاور لحاف دکمه دار  یا سرویس پرایم

کاور روتختی یندی

کاور لحاف بند دار یا سرویس سوپریم

سخن پایانی:

برای تعویض ملحفه های کهنه و استفاده مجدد از آنها بهترین گزینه کاور کردن لحافی است که از قبل دارید، اگر به خیاطی علاقه دارید میتوانید خودتان پارچه ملحفه ای را از مغازه های پارچه فروشی تهیه وفیلم های مربوط به آموزش دوخت کاور لحاف را در منزل مشاهده کنید و این قسمت از این کار را خودتان بعهده بگیرید.

اگر احیانا لحاف کهنه شما از لحاظ ظاهری دفرمه شده و ظاهر مطلوبی ندارد توصیه ما اینست که از لحاظ بهداشتی هم که شده آنرا کنار بگذارید و اقدام به خرید یک سرویس جدید بکنید.

 

فروشگاه روتختی سپارشی | متفاوت ترین تجربه خرید آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید