رنگ سال 2023 | فنگ شویی اتاق خواب

رنگ سال 2023 | فنگ شویی در اتاق خواب

اتاق خواب یکی از شخصی ترین فضاهای خانه شماست. اتاق خواب جایی است که شما برای استراحت انتخاب می کنید، مکانی که باید در پایان روز آرامش را به ارمغان می آورد. اتاق خوابی که دارای آرامش باشد می تواند به خواب، شفافیت ذهن کمک کند و زمینه را برای تجدید قوا برای روز بعد فراهم کند.

علاوه بر روتختی که از مهمترین اجزای اتاق خواب به شمار می رود، با به روز رسانی اتاق خواب با ظاهری تازه، می تواند به نوبه خود چشم اندازی کاملاً جدید از فضا ارائه دهد. رنگ آمیزی دیوارها یا فقط سقف به عنوان یک ویژگی برجسته می تواند راهی سریع و مقرون به صرفه برای ایجاد یک دگرگونی چشمگیر باشد، به ویژه هنگامی که برخی از جدیدترین گرایش های رنگی را در بر می گیرد.

قبل از مطالعه این مطلب لازم است اطلاعات کلی در مورد رنگ شناسی را براساس برترین تحقیقات انجام گرفته با هم مرور کنیم …

روتختی جدید سپارشی

بهترین رنگ برای اتاق خواب چیست؟

اینکه چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است کاملا بستگی به سلیقه شخصی، هدف، سن و جنسیت شما دارد؛ به عنوان یک قاعده کلی: در اتاق خواب آبی رنگ آرامش، بنفش رنگ شکوه، زرد رنگ نشاط و قرمز رنگ هیجان است. بهترین رنگ برای شما چیست؟

مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب زوجین چه رنگی است؟

بخش مهمی از آنچه باعث تقویت روابط عاطفی یک زوج می شود از اتاق خواب سرچشمه می گیرد، قرمز رنگ عشق در تمام فرهنگ هاست؛ آبی عمیق، سایه های پرجنب و جوش نارنجی، بنفش پرشور و سبز تیره وعمیق بهترین گزینه ها برای زوجین به شمار می روند

جذاب ترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

رنگ های جذاب و شیک برای اتاق خواب کم نیستند اما در ترکیب به ترتیب: سبز زمردی + سفید ترد ، سفید + مشکی + فندقی ، شامپاین + اسطوخدوسی ، موکا + عاج جالب ترین ترکیب های رنگی در اتاق خواب هستند.

رنگ سال 2023 چه رنگی است؟

رنگ سال 2023 پنتون، Viva Magenta  یک رنگ عالی برای آشپزخانه ها و اتاق های اجتماع است. هر زمستان، مقامات طراحی جهان انتخاب رنگ خود را برای سال آینده به اشتراک می گذارند. یکی از شرکت های برتر در این فضا، پنتون، به تازگی اعلام کرد که رنگ سال 2023 آن Viva Magenta  یا زنده باد سرخابی نامگذاری می کند.

رنگ سال 2023 نماد چیست؟

رنگ سال 2023 نماد چیست؟

رنگ سال پنتون، نمایانگر قدرت و نشاط است. این سایه ای است که ریشه در طبیعت دارد از خانواده قرمز نشات می گیرد و بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت است. Viva Magenta شجاع و نترس و رنگی تپنده است که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش بینانه را ترویج می کند و روایتی جدید می نویسد ….

در اینجا ما 7 ترند برتر رنگ برای اتاق خواب در سال 2023 را فهرست کرده ایم. این روندها احتمالاً به رسیدن به رنگ مناسب برای اتاق خواب در امسال  به شما کمک می کند …

اتاق خواب آبی روشن

·        آبی ملایم (soft blues):

یکی از رنگ هایی که امسال در اتاق خواب باید به آن توجه کرد، آبی بسیار ملایم و تقریبا پاستلی است. ظاهر آرام‌بخش و شاداب آن برای چشم‌ها آسان است و باعث می‌شود این سایه برای استفاده در تمام دیوارهای اتاق مناسب باشد. آبی برای بسیاری از فضاها در سال 2023 رنگ محبوبی است، و در حالی که در قسمت‌های دیگر به رنگ‌های پررنگ‌تر و تیره‌تر ظاهر می‌شود، اما برای اتاق خواب، رنگ روشن‌تر و کم‌رنگ‌تری باقی می‌ماند.

با توجه به اهمیت رنگ‌های آرامش‌بخش و آرامش‌بخش در اتاق خواب و همچنین احساس طبیعی و مطبوعی که رنگ آبی به ارمغان می‌آورد، منطقی است که آبی ملایم در اتاق خواب‌ها محبوب باشد و برای کاغذ دیواری اتاق خواب مطلوب است. این روند با وجود اینکه رنگ برجسته اتاق خواب نیست، از سال گذشته نقل شده است. امسال به نظر می رسد برجسته تر است زیرا مردم برای ایجاد فضای اتاق خواب آرام تر و آرام تر تلاش می کنند.

روتختی هاوایی آبی طوسی  برای استفاده از این رنگ ملایم در اتاق خواب رنگ مطلوب و جذابی به شمار می رود.

اتاق خواب سبز دونفره

·        سبز ملایم (soft green):

سال گذشته چندین سایه سبز به عنوان رنگ های سال نامگذاری شد، با این حال بسیاری از رنگ های سبز امسال نیز همچنان قوی هستند. در سال 2022، سبز مریم گلی به عنوان محبوب ترین رنگ برای اتاق خواب انتخاب شد و این سایه ملایم و زیبا همچنان در سال 2023 بزرگ خواهد بود. مدیر خلاق Reya Duenas از Reya Duenas Design پیشنهاد می کند که از سبزهای ملایم “با ترکیبی از رنگ های خنثی دیگر استفاده کنید. چند رنگ چوب برای گرمای بیشتر.

رنگ‌های سبز مختص اتاق خواب بزرگسال است قدرت برقراری ارتباط قوی با طبیعت را دارند و باعث می‌شوند فرد احساس آرامش و راحتی کند، بنابراین جای تعجب نیست که مردم بخواهند این سایه‌ها را در اتاق خواب خود نگه دارند. علاوه بر مریم گلی، رنگ های دیگری که باید برای اتاق خواب در نظر بگیرید عبارتند از سبز زیتونی برای رنگی غنی تر، یا سایه های خاکستری/سبز برای ایجاد فضایی خنثی تر.

روتختی اسپرت سبز راه دار نیز گزینه خوبی برای یک اتاق خواب یک نفره به شمار می رود.

اتاق خواب صورتی

·        ارغوانی، سرخابی و صورتی کثیف:

صورتی هزاره ای باعث شد که بسیاری از افراد چند سال پیش این رنگ را متفاوت ببینند. رنگ اتاق خواب دخترانه صورتی دیگر تنها با فضاهای نوجوانان مرتبط نیست، بسیاری از سایه های صورتی غبارآلود و ارغوانی خاموش می توانند پیچیدگی جدیدی را به اتاق خواب ها و فضاهای بزرگسالان به ارمغان بیاورند رنگ‌ها «هنوز در روندی هستند که با رنگ‌های خنثی دیگر، سفال‌ها و انواع پارچه‌های طبیعی و بافت‌دار برای جلوه‌ای خاکی پوشیده شده‌اند». رنگ‌های پرطرفدار در سال آینده می‌تواند از رنگ‌های سفید مایل به صورتی تا سایه‌های تیره‌تر که به سفالی نزدیک می‌شوند، متغیر باشد.

لحاف روتختی آبرنگی صورتی سفید گزینه مناسبی برای اتاق خوابی به این رنگ است.

به طور کلی، پاستل ها در حال حاضر بسیار محبوب هستند، زیرا می توانند حس آرامش و صلح را به هر اتاقی ببخشند. این چیزی است که بسیاری از افراد می خواهند به فضای داخلی و زندگی خود اضافه کنند و پاستل ها می توانند همه این کارها را انجام دهند و همچنین به فضای اتاق خواب سبک و ظرافت ببخشند. این تمرکز جدید بر روی سایه های رژگونه، ارغوانی و صورتی می تواند به ایجاد درخشش ملایمی در داخل اتاق خواب کمک کند که بسیار جذاب است. سایه‌های صورتی روشن به‌خصوص اغلب می‌تواند برای بسیاری از رنگ‌های پوست جذاب باشد، و این رنگ‌ها را برای اتاق‌خواب‌ها و دیگر فضاهای صمیمی جذاب می‌کند.

روتختی هتلی کالباسی طوسی نیز اگر روحیات اسپرت و مینیمال دارید گزینه مطلوبی به شمار می رود.

اتاق خواب بنفش

·        رنگ بنفش:

هر ساله شرکت هایی مانند پنتون انتخاب های خود را برای رنگ سال اعلام می کنند. و قبل از اینکه آن رنگ اعلام شود، پیش بینی کنندگان روند دوست دارند انتخاب خود را برای آنچه که فکر می کنند آن رنگ خواهد بود، به رینگ بیاندازند. امسال، آن پیش‌بینی‌کنندگان بر این باورند که رنگ سال 2023 دیجیتال اسطوخودوس خواهد بود ، یک سایه بنفش روشن که دارای رنگ‌های قرمز و خاکستری است. این رنگ به عنوان «درمان‌کننده» شناخته می‌شود و تصور می‌شود که باعث ایجاد آرامش و آرامش در دنیای سریع امروزی می‌شود.

روتختی اسپرت بنفش راه دار از بهترین گزینه های اسپرت در این طیف رنگی است.

سال گذشته، سایه مشابهی از بنفش – یاسی – به عنوان یک روند محبوب رنگ اتاق خواب انتخاب شد. اسطوخودوس راه خود را دنبال می کند، اما با کمی تطبیق پذیری بیشتر. در حالی که رنگ یاسی بیشتر به رنگ بنفش متمایل می شود، اسطوخودوس بین رنگ های قرمز، خاکستری و بنفش متعادل است، که باعث می شود با رنگ های گرم دیگر مانند کرم، قرمز تیره و مایل به قهوه ای هماهنگ شود. این می تواند یک طرح رنگ عمیق تر و غنی تر در اتاق خواب ایجاد کند.

روتختی هتلی ساده یاسی کاوری با رنگ ملایم و جنس تمام پنبه از بهترین گزینه های رنگی به شمار می رود.

اتاق خواب طلایی

·        سایه های طلایی:

اگر چیزی که در اتاق خواب مورد نیاز است چیزی گرم تر و انرژی زاتر است، به دنبال روند سایه های طلایی و اخرایی باشید. رنگ‌های طلایی می‌توانند انرژی زیادی به اتاق اضافه کنند، در حالی که فضایی از ظرافت و پیچیدگی را تراوش می‌کنند. برای اتاق خواب، اغلب رنگ های گرم تر و عمیق تر به جای رنگ های پر جنب و جوش ترجیح داده می شود.

سرویس ملحفه ساده نسکا فه ای با  تداعی رنگ طلایی به عنوان یک سرویس مکمل می تواند ایفای نقش کند.

از طرف دیگر، اخر یک رنگ غنی و طلایی است که می‌توان آن را به رنگ برنزی تیره عمیق‌تر کرد یا تا زمانی که خنثی‌تر شود، روشن‌تر شد. استفاده از این را به عنوان یک دیوار برجسته یا دو رنگ در نظر بگیرید. رنگ‌هایی مانند این می‌توانند حسی دنج و صمیمی را در اتاق خواب شما ایجاد کنند، در حالی که هنوز احساس خنثی و خاکی داشته باشید – دو موردی که همیشه برای فضاهای اتاق خواب مد هستند.

اتاق خواب سفید

·        رنگ های سفید:

به گفته طراح داخلی مگان پیزانو از Megan Pisano Design ، رنگ های سفید “ابدی و بی انتها” هستند. چه ترد و خنک باشد و چه گرمتر و کرم رنگ، نمی توان انکار کرد که رنگ سفید یک رنگ محبوب برای هر فضای اتاق خواب است. در سال گذشته، رنگ‌های سرد مایل به سفید و کرم رنگ‌های محبوب اتاق خواب بودند و امسال نیز این روند ادامه دارد.

سرویس روتختی ساده سفید تمام کتان پرایم بهترین گزینه نفیس و تک رنگ برای رنگ سفید به شمار می رود.

رنگ سفید ترد امسال توجه بیشتری را به خود جلب می کند – این سایه روشن فقط با یک ته رنگ سرد است تا فضایی آرامش بخش به فضا اضافه کند. اشتباه کردن با رنگ سفید سخت است، زیرا یک رنگ خنثی همه منظوره است که می تواند با هر تختخواب، مبلمان یا لهجه ای استفاده شود. در حالی که برخی از روندها به سرعت می آیند و از بین می روند، رنگ سفید بدون توجه به اینکه کدام سایه انتخاب می شود، کیفیت ماندگاری دارد.

روتختی اسپرت چهارخانه سفید مشکی نیز به هنوان یک کنتراست رنگی از ترکیب رنگ های سفید و مشکی عالیست.

اتاق خواب تیره

·        سایه های تاریک و جسورانه:

در حالی که امسال بیشتر رنگ‌های پرطرفدار برای اتاق‌خواب‌ها، سایه‌های روشن و پاستلی یا رنگ‌های خنثی‌تر هستند، یک گرایش وجود دارد که برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند کمی جسورانه‌تر در اتاق خواب‌های خود ظاهر شوند. رنگ های تیره، پررنگ و به شدت اشباع شده است. رنگ‌های تیره مانند سرمه‌ای، خاکستری زغالی و حتی سیاه هنوز هم می‌توانند آرامش‌بخش در نظر گرفته شوند، به‌خصوص در اتاق خواب که افراد ممکن است رنگ‌های تیره‌تری را برای کمک به ایجاد احساس استراحت و خواب بخواهند. می‌توانید از رنگ‌هایی مانند اخرایی یا لهجه‌های طلایی در دکوراسیون اتاق خود برای افزایش روشنایی استفاده کنید.

لحاف روتختی بوهو کرم سورمه ای بعنوان یک محصول متفاوت، نفیس و منحصر به فرد در این طیف رنگ ایفای نقش می کند.

رنگ‌های تیره نیز کمی تندتر و مدرن‌تر هستند، بنابراین برای افرادی که از رنگ‌های خنثی و روشن و طبیعی که در صنعت طراحی داخلی در چند سال گذشته غالب شده‌اند، خسته شده‌اند، انتخاب خوبی هستند. در حالی که برای همه مناسب نیست، بسیاری از این سایه ها می توانند بعد، شخصیت و عمق بیشتری را به هر طراحی اتاق خواب بیاورند.

از روتختی مشکی کاوری سوپریم را نیز در این دسته بندی میتوان بعنوان یک محصول ساده و مینیمال جذاب بهره برد.

آرامش در اتاق خواب

 سخن پایانی: آرامش همه چیز است …

به طور کلی بسیاری از گرایش های رنگی اتاق خواب در سال 2023 بر سایه ها و رنگ های ملایم تمرکز دارند که می توانند آرام، آرامش بخش و جوان کننده در نظر گرفته شوند. با این حال، آن دسته از رنگ‌هایی که کمی گرم‌تر و اشباع‌تر هستند، همچنان می‌توانند حس گرما، آرامش یا عمق را به فضا بیاورند. برای هر اتاق خوابی که آماده تغییر است، بخشی از این احساسات را به فضا بیاورید و رنگ های دیوار یا سقف را به روز کنید تا هر یک از این روندها را در خود جای دهید.

متفاوت ترین تجربه خرید آنلاین | فروشگاه روتختی سپارشی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید