لحاف لایت چیست؟ جادوی خواب آرام

از طریق استفاده از لحاف لایت، سبکی و راحتی در خواب و بهبود آن را تجربه کنید. شستشوی راحت تر؛ تعویض بدون دغدغه ملحفه ها و کمد های خلوت تر همه از مزایای یک لحاف لایت مناسب با نیازهای شماست.

لحاف لایت  “white duvet” با اسامی دیگری از قبیل لحاف خام، لحاف سفید، لحاف تک نیز شناخته می شود. لایت “light” در زبان انگلیسی به معنای روشن و سبک کاربرد دارد که هردو از خصوصیات مهم این نوع لحاف است. در این مطلب به اختصار مزایای استفاده از این لحاف را بررسی و مشخصات، قیمت و خرید انواع لحاف لایت سپارشی را چک می کنیم …

1-     مقدمه – درک لحاف لایت:

·                     لحاف لایت چیست؟

حتما شما اصطلاح “لحاف سفید” را شنیده اید، اما این چیست؟ یک لحاف سفید پرکردن یک روتختی کاوری یا کاور لحاف است که تخت شما را می پوشاند. لحاف لایت مانند یک سپر شیک و جذاب است که شما را در حالی که در سرزمین رویایی چرت می‌زنید، گرم و دنج نگه می‌دارد.

·                     تاریخچه لحاف لایت:

باور کنید یا نه، لحاف سفید قرن هاست که وجود داشته است. آنها اولین بار توسط مصریان باستان معرفی شدنداما در طول سال ها، لحاف لایت از نماد سلطنت به یک عنصر اصلی در اتاق خواب های مدرن تبدیل شده است. در مورد قدرت ماندن صحبت کنید!

2-     کاربرد لحاف لایت:

اگرچه لحاف لایت یا لحاف خام در اصل طراحی شده تا پرکننده کاور لحاف باشد اما کاربردهای دیگری هم میتوان برای آن متصور شد.

·                     لحاف لایت سفید – آرامش اتاق خواب:

چیزی در مورد رنگ سفید وجود دارد که فوراً حس آرامش و آرامش را به هر فضایی می بخشد. وقتی صحبت از اتاق خواب شما می شود، همه چیز در مورد ایجاد یک واحه آرام است. یک لحاف سفید آن حس ظرافت و آرامش را به شما اضافه می کند که به شما احساس می کند در یک اتاق شیک هتل خوابیده اید. وقتی یک لحاف سفید دارید چه کسی به تعطیلات نیاز دارد؟

·                     لحاف لایت – نرمی و لطافت:

حالا بیایید در مورد احساس واقعی یک لحاف سفید صحبت کنیم. خود را در حال فرو رفتن در ابری از نرمی و نرمی تصور کنید. لحاف سفید دقیقاً همین است. چه پرکننده پشم شیشه را ترجیح دهید و چه یک لحاف لایت از کرک طبیعی، یک لحاف سفید شما را در آغوش خود می گیرد و هر شب آن حس گرم و مبهم را به شما می دهد.

3-     انواع لحاف لایت:

·                     لحاف لایت با پرکننده مصنوعی (پشم شیشه):

اگر بودجه کمی دارید یا آلرژی دارید، لحاف‌های سفید مصنوعی گزینه‌ای عالی هستند. ارزانترین نوع لحاف لایت که از مواد ضد حساسیت ساخته شده اند و به راحتی در حد بودجه شما قرار می گیرند. به علاوه، مراقبت از آنها فوق العاده آسان است. فقط آنها را در ماشین لباسشویی بیندازید، و لحاف سفید شما در حد نو است.

·                     لحاف لایت با پرکننده طبیعی:

برای کسانی که به دنبال تجمل و گرما هستند، لحاف سفید پرکننده طبیعی راهی برای رفتن است. آنها معمولاً با پر  مرغ یا سایر پرندگان پر می شوند و احساس ابر مانند و عایق در برابر سرما را فراهم می کنند. لحاف‌های پرکننده طبیعی مانند یک آغوش گرم در یک شب سرد هستند و برای دراز کشیدن و رفتن به سرزمین رویایی عالی هستند.

4-     انتخاب لحاف لایت مناسب:

·                     لحاف لایت – انتخاب سایز مناسب:

هیچ چیز بدتر از لحافی نیست که برای تخت شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد. مثل این است که شلوار دو سایز خیلی کوچک بپوشید یا داخل کفش دو سایز خیلی بزرگ بچرخید. برای جلوگیری از این فاجعه حتما تخت خود را اندازه بگیرید و یک لحاف سفید را انتخاب کنید که مناسب است. به من اعتماد کنید، تخت شما از شما تشکر خواهد کرد؛ انواع سایز لحاف لایت:

 • لحاف لایت یکنفره: مناسب برای تخت 90 و کاور لحاف یکنفره استاندارد (سایز 160 در 220)
 • لحاف لایت یک و نیم نفره: مناسب برای تخت 120 و 140 و کاور لحاف یک و نیم نفره استاندارد (سایز 180 در 220)
 • لحاف لایت دونفره کویین سایز: مناسب برای تخت 160 و کاور لحاف دونفره کویین استاندارد (سایز 200 در 220)
 • لحاف لایت دونفره کینگ سایز: مناسب برای تخت 180 و کاور لحاف دونفره کینگ استاندارد (سایز 220 در 240)

·                     لحاف لایت – انتخاب وزن و ضخامت مناسب:

قدرت پر کردن و وزن نقش مهمی در لحاف شما دارد. قدرت پر کردن به حجم لحاف در لحاف اشاره دارد که اعداد بالاتر به معنای گرمای بیشتر و لحاف پف‌تر است. در مورد وزن، همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب بین گرمای راحت و عدم احساس گیر افتادن در زیر انبوه آجر است. بنابراین، هنگام انتخاب لحاف لایت مناسب برای خواب خود، حتماً ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید.

لحاف لایت سپارشی

 

5-     لحاف لایت سپارشی – معرفی انواع و کاربرد محصولات:

·                     لحاف لایت – مناسب فصل گرم:

لحاف لایت تابستانه با جنس پارچه کتان یک محصول نازک مناسب این فصل است که سه خصوصیت مهم دارد:

 • وزن لحاف: استفاده از الیاف مناسب (100 گرم) با دوخت مناسب که وزن محصول را تا یک سوم مقدار استاندارد کاهش می دهد.
 • جنس پارچه لحاف: پارچه ارگانیک و صد در صد طبیعی و ضد حساسیت که از تنفس خوبی برخوردار باشد و از ایجاد گرمای مصنوعی پارچه های پلی استر به دور باشد.
 • الیاف مناسب: استفاده از الیاف مناسب سیلیکون (صد در صد بدون حساسیت زایی) و کاملا خنک

 

لحاف بهاره نازک

·                     لحاف لایت – در رنگ های متنوع:

لحاف لایت دو در یک هم از جنس پارچه کتان است، منتهی وزن و ضخامت آن استاندارد است، از لحاظ ظاهری پر کنندگی بالایی دارد و اصولا برای فصل سرد یا مناطق سردسیر طراحی شده و  دو کاربرد مهم دارد:

 • یک لحاف تک رنگی: یک لحاف لایت با کیفیت تمام کتان در رنگ های سفید، طوسی، لیمویی، سورمه ای، کرم، نسکافه ای و کالباسی
 • پرکننده کاور لحاف: وظیفه اصلی لحاف لایت که پرکردن است توسط این محصول با کیفیت به خوبی انجام می شود.

لحاف لایت کتان رنگی

·                     لحاف لایت – قیمت ارزان و مقرون به صرفه:

لحاف لایت پرمیوم یک محصول با قیمت مناسب است که اگر لازم است یک پکیج ارزانقیمت خریداری کنید برای شما مناسب است. پرکنندگی بالا ، رنگ سفید و جنس پارچه تترون (دوام بالا، قیمت مناسب، تنفس قابل قبول)  از خصوصیات این محصول است.

لحاق لایت پرمیوم

·                     لحاف لایت – ضد حساسیت:

خرید روتختی ضد حساسیت به صورت کاوری همراه با یک لحاف لایت کتان (تابستانه یا دو دریک) بهترین پکیج ضد حساسیت برای افراد مبتلا به آسم یا سایر آلرژی های پوستی و تنفسی است.

6-     نکات نگهداری و شستشوی لحاف لایت:

·                     لحاف لایت – دستور شستشو:

بکر و بدون لک نگه داشتن لحاف سفید برای حفظ جادوی آن ضروری است. قبل از شستشو، همیشه دستورالعمل های مراقبتی ارائه شده توسط تولید کننده را بررسی کنید. بیشتر لحاف های سفید را می توان در یک چرخه ملایم با استفاده از مواد شوینده ملایم در ماشین شستشو داد. برای جلوگیری از تغییر رنگ یا زرد شدن، از استفاده از سفید کننده یا مواد شیمیایی خشن خودداری کنید. همچنین ممکن است بخواهید از کاور لحاف استفاده کنید تا یک لایه محافظتی اضافی ایجاد کنید و تمیز کردن را آسان تر کنید.

·                     لحاف لایت – محافظت از رنگ سفید لحاف روتختی:

برای اطمینان از اینکه لحاف سفید شما روشن و سفید باقی می ماند، چند مرحله اضافی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 • از خوردن و آشامیدن در رختخواب خودداری کنید تا خطر نشت اتفاقی را به حداقل برسانید.
 • اگر حیوانات خانگی دارید که دوست دارند روی تخت خود بخوابند، آنها را از لحاف دور نگه دارید تا از ایجاد لکه یا خز جلوگیری کنید.
 • سعی کنید اتاق خواب خود را تهویه مناسبی داشته باشید.
 • از قرار دادن لحاف خود در معرض نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی خودداری کنید، زیرا این امر می تواند به مرور زمان باعث محو شدن آن شود.

7-     لحاف لایت – سوالات متداول:

·                     آیا تمیز نگه داشتن لحاف لایت سفید سخت است؟

لحاف های سفید قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و شستشوی منظم با مواد شوینده ملایم می تواند به شادابی و روشن ماندن آنها کمک کند. علاوه بر این، استفاده از روکش لحاف یا کاور روتختی می تواند یک لایه محافظتی اضافی ایجاد کند و تمیز کردن را راحت تر کند.

·                     چطور لحاف لایت را کاور کنیم؟

کاور کردن لحاف لایت یک فرآیند راحت سات اما نیاز به تمرین دارد. کافیست آن را روی تخت پهن کنید، کاور لحاف را وارونه کنید و بندینک های گوشه ها را گره بزنید. سپس با کمک یک نفر دیگر آن را رو کنید. بهمین راحتی !!

·                     چطور لحاف لایت را داخل کاور فیکس کنیم؟

گوشه های لحاف لایت قلاب هایی نصب شده که بندینک داخل کاورلحاف به آن گره می خورد. علاوه برا اینها لحاف های لایت و کاور های سپارشی بند اضافه در وسط دارند که باعث اتصال محکم در تمام نقاط می شود.

·                     آیا لحاف لایت سپارشی ضد حساسیت است؟

لحاف های سفید ضد حساسیت هستند و خواص ضد حساسیت دارند. انتخاب مواد پرکننده با کیفیت میتواند خطر ابتلا به کنه های گرد و غبار محرک آلرژی را کاهش دهد. با این حال، انتخاب لحافی که مقاوم در برابر حساسیت باشد ضروری است و برای حفظ پاکیزگی و به حداقل رساندن آلرژن ها، لحاف و روکش را به طور منظم بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید