پتوی پوشیدنی چیست

هرگز لیست خرید اتاق خواب کودک بدون پتو نوزاد کامل نمی شود. پتوهای نوزادی مانند سایر لوازم کالای خواب نوزادی نقش مهمی در اوایل زندگی او دارند. از پوششی برای بدن کودک کوچکتان گرفته تا ایجاد احساس امنیت در او، اهمیت پتوهای کودک، غیرقابل انکار است.

پتوی پوشیدنی- آموزش دوخت
پتوها چیزی بیش از تکه های پارچه ای هستند که برای گرم نگه داشتن دختر یا پسر شما ساخته می شوند. پتوها که گاهی اوقات به آنها “عشق” نیز می گویند، می توانند در زمانی که شما در کنار کودکتان نیستید، احساس امنیت مورد نیاز را به او بدهند.

اما پتوی گشاد متداول تنها نوع پتوی کودک نیست که می تواند این اهداف را برآورده کند. نوع دیگری از پتوی کودک، پتوی پوشیدنی است که دقیقاً همان طور که به نظر می رسد است.

پتوی پوشیدنی چیست؟

به نوعی از پتو اطلاق می شود که به جای پوشاندن روی بدن کودک پوشیده می شود. پس علاوه بر پتوی معمولی می توان از یک پتوی پوشیدنی نیز استفاده کرد یا اگر ترجیح می دهید، می توانید دومی را با اولی جایگزین کنید.
یک پتوی پوشیدنی خوب به تناسب اندام کوچک کودک شما شل اما راحت خواهد بود. بازوهای کودک شما از سوراخ های بازو می گذرد که باعث تهویه داخل پتو می شود.

اکنون که مشخص شد پتوی پوشیدنی چیست، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا کودک شما دقیقاً به آن نیاز دارد در حالیکه قبلا برای کودک خود پتو یا روتختی معمولی خریداری کرده اید. اما دلایل خوبی وجود دارد که چرا باید پتوهای پوشیدنی را نیز به لیست رو به رشد وسایل ضروری کودک خود در کنار روتختی دخترانه یا روتختی پسرانه خود اضافه کنید.

هنگام انتخاب این محصول 5 نکته مهم را به خاطر داشته باشید:

از مواد اولیه درجه یک، کاملا خنک و با تنفس بالا تولید شده باشد

پتوهای پوشیدنی مناسب برای کودکان که در دسته کالای خواب و روتختی دسته بندی می شوند باید موجب تحریک پوست کودک نشوند و از جنس پنبه یا کتان باشند.

نکات استراحت نوزاد

پتوی پنبه ای همانند روتختی های پنبه ای یک محصول سبک وزن و قابل تنفس است که جریان هوا را برای کودک امکان پذیر می کند. به همین دلیل، کودک شما می تواند حتی در ماه های گرم از پتوی پوشیدنی خود استفاده کند و در عرق خیس نشود.

پارچه های کتان نیز خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند که جالب توجه است.

از لحاظ سایز مناسب باشد

مهم است که پتوی پوشیدنی کودکی انتخاب کنید که سایز آن برای کوچولوی شما مناسب باشد. این به این معنی که پتو نباید آنقدر گشاد باشد که در نیمه شب باز شود نه خیلی تنگ باشد که حرکات کودک شما را محدود کند. بنابراین کودک شما باید به راحتی و با فراغ بال آن را مورد استفاده قراردهد و دیگر نگران پس زدن پتوی کودک خود نباشید.

حتما برای شما پیش آمده در نیمه شب با صدای نوزاد خود از خواب بیدار شوید و متوجه کنار زدن پتوی او بشوید؛ اکثر کودکان در شب زیاد تکان می خورند که اگر در فصل سرد سال باشید این موضوع کمی نگران کننده خواهد بود. با استفاده از پتوهای پوشیدنی این موضوع کاملا منتفی است.

دمای بدن کودک شما در تمام طول شب ثابت میماند

پتوی پوشیدنی نوزاد

دمای ثابت برای کمک به خواب کودک شما در طول شب ضروری است. ما در مورد اهمیت گرم نگه داشتن نوزاد در هنگام خواب صحبت کردیم. اما همچنین مهم است که کودک خود را از گرم شدن بیش از حد مراقبت کنید.
با یک پتوی پوشیدنی کودک، حفظ دمای کودک در ایده آل ترین سطح کار سختی نیست. از آنجا که دارای سوراخ هایی برای سر و بازوها است، هوا آزادانه در داخل پتو جریان دارد و به کودک شما اجازه می دهد تا آرام بخوابد. استراحت خوب نوزاد یعنی آرامش پدر و مادر! این یک موقعیت برد-برد از همه جهات است.

امنیت مهم ترین حسی است که کودک شما تجربه خواهد کرد

پتوی پوشیدنی احساس امن و گرم بودن درون رحم را به او یادآوری می کند. مانند قنداق کردن، پیچیده شدن در یک پتوی پوشیدنی راحت به آنها کمک می کند احساس امنیت کنند و یاد بگیرند که چگونه خود را آرام کنند.
یک پتوی پوشیدنی به بهبود کیفیت خواب کودک شما کمک می کند زیرا او را در موقعیتی آرام نگه می دارد. از بروز رفلکس مورو یا غافلگیر شدن جلوگیری می کند و مهمتر از آن، همیشه حضور اطمینان بخش شما را به آنها یادآوری می کند.

پتوهای پوشیدنی افزودنی مهمی برای هر لیست خرید کودک هستند. پوشیدن آن راحت و آسان است و به حفظ دمای مطلوب کودک کمک می کند و کیفیت خواب او را بهبود می بخشد.
با این حال، توجه به این نکته بسیار مهم است که یک پتوی پوشیدنی – یا هر محصول کودکی در این مورد – جایگزینی برای شما و نظارت شما نیست. هرگز کودک خود را بدون مراقبت رها نکنید و همیشه محیطی امن و مطمئن در داخل و خارج از خانه داشته باشید.

آموزش دوخت پتوی پوشیدنی:

آموزش دوخت پتوی پوشیدنی

پتوهای پوشیدنی همانطور که گفته شد محصولات جذاب و نویی هستند که تا حدودی و به مقدار کم در بازار یافت می شوند و برای بزرگسالان هم می توانند در کنار سایر آیتم های کالای خواب نظیر روتختی، شال یا روکوسنی قرار بگیرند و از لحاظ زیبایی و کارایی همراه شما باشند. اگر پتوهای کهنه ای دارید اندک سلیقه ای و کمی دانش دوخت در حد مبتدی این آموزش دوخت پتوی پوشیدنی بدون شک برای شما مفید خواهد بود و اطرافیان را قطعا شگفت زده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید